Саджанці Космічна

Ціни на всі саджанці

Черешня Космічна

Вирізняється регулярною, високою врожайністю, досить високою зимостійкістю, жаро- і посухостійкістю, стійкістю до моніліозу, самобезплідністю. Листя дещо уражується коккомікозом. 
Пізньостиглий сорт черешні селекції Інституту зрошуваного садівництва УААН. Отриманий від схрещування в 1951 році сортів Присадибна й Скороспілка. Селекціонери М.Т.Оратовський, Н.І.Туровцев.
Дерево велике, швидкоростуче, утворює на молодих деревах підняту, з віком — пірамідальну, плоскоокруглу, розкидисту крону середньої загущеності. У плодоносіння вступає на 4-й рік, плодоносить на букетних гілочках й однолітньому прирості, швидко нарощуючи товарну врожайність. 
Плоди великі (9-10 г), опукло-серцеподібні. Шкірочка тонка, міцна, жовто-жовтогаряча, з яскраво-червоним рум'янцем, що великими плямами покриває майже всю поверхню плоду, легко відокремлюється від м'якоті. М'якоть кремова, соковита, хрящувата, відмінного винно-солодкого смаку (4,75 -5,0 бали). Сік безбарвний. Плоди містять: сухих речовин 17,69%, цукрів 12,72%, органічних кислот 0,67%, вітаміну С 9,02 мг на 100 г сирої маси. Кісточка середня, овальна, напіввільна. 
Дозрівають плоди в умовах Мелітополя 21-25 червня, універсального призначення: споживаються свіжими, але основна їхня перевага — прекрасний сорт сировинного призначення. 
З 1984 року сорт Космічна занесений до Реєстру сортів рослин України. Рекомендований для промислового й аматорського садівництва в степовій і лісостеповій зонах республіки. 
У селекції — донор врожайності, привабливості й високої якості плодів, транспортабельності.