Про нас

Наші ціни

Плодові дерева

Ягідні кущі

Декоративні рослини

Троянди

Супутні товари

Ландшафтний дизайн

Школа садівника

Саженцы Ялиця біла

Цены на все саженцы

Ялиця біла

Ялиця біла належить до сімейства соснових і до вічнозелених хвойних рослин. Впізнати таку рослину можна по хвої, яка розповсюджується в різністорони і має чіткий проділ. Коренева система потужна і розростається на поверхні. Тому для такої рослини не підійде жаркий південний клімат. Більш комфортно себе почувати буде біла ялиця в горах і низинах. Це дуже тіньолюбні рослини і при належному догляді можуть прожити від 150 до 200 років.

Зовні рослина має потужну пірамідальну форму з низькою кроною, яка у старих дерев може мати заокруглену або двох-роздільну форму. Кора має сіруватий відтінок, так як періодично на ній виступають жилки із смолою. Гілки розташовуються косим спосіб і спрямовані вгору, проте зустрічається і горизонтальний напрямок. Щорічно рослина зростає на 15-25 сантиметрів. В домашніх умовах зростає набагато повільніше.

Шишки “чоловічого” виду розташовані в пазухах поодиноким чином. “Жіночі” шишки мають вертикальний спосіб розташування і включають в свій склад насіння і лусочки. Коли насіння досягають свого дозрівання, шишка втрачає свої лусочки, залишаючи скелет на гілці. При дозріванні шишка набуває красивий фіолетовий відтінок. Якщо розтерти гілочку дерева, то на долонях залишиться приємний і запашний аромат.

У природі налічується близько двадцяти сортів таких рослин, серед них виділяють окультурені і дикі сорти.

Ялицею відмінно буде облаштувати присадибний ландшафт, а величезна кількість різних видів дозволить підібрати будь-яке стильове рішення.

Через два роки після посадки необхідно внести універсальне мінеральне добриво. Поливати ялицю рекомендується два-три рази на сезон. Загальний об’єм води для поливу повинен становити 15-20 літрів. У посушливі періоди, бажано здійснювати періодичне обприскування, через кожні два-три тижні.

Не варто зловживати поливанням, так як надмірне зволоження ґрунту біла ялиця погано переносить.

Молоді саджанці необхідно рихлити, дотримуючись відстані 25-30 сантиметрів. Час від часу важливо мульчувати землю тирсою, торфом поблизу пристовбурних кіл на відстані 5-8 сантиметрів.

З настанням весни потрібно провести обробку пагонів, видаливши засохлі гілки. Надавати кронам дерева витончену форму необхідно тільки навесні. У перший рік після посадки рослина вкривається лапником на зиму. Чим доросліше буде ялиця, тим менше вона потребуватиме захисту від морозів. В цілому рослина невибаглива у догляді, проте дотримуватися певних правил все ж рекомендується.