Хеномелес – кущ-букет

Хеномелес – кущ-букет

Краса і користь не завжди ходять разом. Але не у випадку із неймовірною красою рослини, яка ні на що інше не схожа. Хеномелес – таким незвичним словом називають айву японську (Chaenomeles japonica). ІІ назва у перекладі з грецької означає «розколоте яблуко».

Хеномелес – це різновид декоративних чагарників, які дають красиві й вітамінні плоди. Фрукти зелено-жовтого кольору дуже нагадують маленькі яблучка, та всередині вони дещо тверді і кислі. Зате варення і желе з них просто чудові. Використовують їх також у свіжому вигляді, розрізаючи на часточки, які додають у гарячий чай та інші напої замість лимона.

 

Плоди хеномелеса (айви японської) - дуже ароматні, кислі на смак, але не поступаються цитрусовим за вмістом вітаміну С,

фото з нашого розсадника у с.Щасливому

Та більш за все ця рослина цінна своїм привабливим оку декоративним виглядом. Неможливо пройти повз коралових, кармінних, цегляних, ніжно-рожевих, білосніжних чи салатових відтінків квітів, що гармонійно поєднуються з ошатним блискучим смарагдово-зеленим листям. Родичка троянд, айва японська має шипуватий габітус, яскраві ефектні квіти, невибаглива у вирощуванні.

Кущі хеномелесу стануть відмінним вибором для бар’єрних чи бордюрних насаджень, а також солітерів.

Користь і краса не завжди поєднуються, але у випадку з айвою японською – це не так - вона вабить красою і заохочує користю.

      

Саджанці кущів айви японської з розсадника Деметра у с.Щасливому