Як посадити сад без проблем

Як посадити сад без проблем

Коли ми хочемо, щоб наш майбутній сад рясно плодоносив, потрібно відповідним чином розбити його. Добре було б зробити це за всіма правилами, щоб обійтися без докладання багатьох зусиль та з найменшими витратами.

Для початку обираємо місце висаджування. Плодові дерева чудово плодоносять тоді, коли вдається у повній мірі задовольнити потреби їх росту і розвитку. Світло, тепло, вода, і корисні речовини — усе це важливо для кожної деревини. Отже, обираючи місце під закладання саду, необхідно визначити найсприятливіше місце на ділянці. Якщо таких умов немає, садівник може власноруч створити їх, наприклад, спорудити захист від протягів та вітру для чутливих дерев, підсипати родючого грунту там, де це необхідно, провести систему зрошування тощо.

   

Саджанці яблунь та слив на розсаднику у с. Щасливе

Там, де клімат вологий, буває недостатньо тепла, тому при висаджуванні дерев краще обирати місця на підвищеннях, які добре прогріваються і провітрюються і там, де спостерігається порівняно глибоке залягання грунтових вод не менше двох метрів. Якщо ж залягання грунтових вод менше 1,5 — 2 метрів, то при посадці бажано зробити глиняний замок на глибині не менше одного метра.

У тих місцях, де клімат відносно телий і помірно вологий, краще обирати пологі схили. У регіонах, де мало опадів, але достатньо тепла, найкращим варіантом для розбивання саду буде рівна поверхня.

Для плодового саду ідеально підходять супіщані й суглинкові грунти. Якщо ж грунт не зовсім придатний для вирощування плодових культур, можна власноруч приготувати родючий субстрат і під час висаджування саджанців додавати його у посадкову яму.

Для правильної організації саду, треба спланувати його зонування й визначити місця для плодових дерев, ягідників та овочевих культур. Розбивку саду можна зобразити на папері. На кожну культуру виділяємо приблизно чотири квадратних метри під одне дерево. Насадження загущувати не слід — це погано впливатиме на врожайність. Дистанція між рослинами має бути 4-4,5 метри. Дистанція між рядами становитиме 2,5 — 3 метри.

Для колоноподібних культур відстань буде меншою. Висаждувати їх можна на відстані 40 — 50 см!

   

Колоноподібні яблуні та груші на розсаднику у с.Щасливе

У саду слід розміщувати сорти раннього, середнього й пізнього строків дозрівання, по 1-2 дерева одного різновиду — це мінімум для однієї середньої сім'ї. Перевагу слід надавати районованим сортам.

Практика показала — правильно висаджений сад щедро ряснітиме врожаями для своїх господарів протягом усього сезону!