Саджанці Пінова

Ціни на всі саджанці

Яблуня Пінова

Пінова (Pinova) — сорт, отриманий у Німеччині у 1986 році схрещуванням сортів Клівія і Голден Делішес. Дерево середньоросле, з широкопірамідальною середньозагущеною кроною, доволі морозостійке, високостійке до парші та борошнистої роси. Сприйнятливість до бактеріального опіку середня. Цвіте в середньопізній строк. Диплоїд. Добре запилюється пилком сортів: Ельстар, Гала, Глостер, Голден Делішес, Айдаред, Мелроуз, Чемпіон.
У плодоношення вступає рано — на другий рік росту в саду. Плодоносить щорічно й рясно. Схильний до надмірного зав'язування плодів і перевантаження урожаєм. На проріджування зав'язі та літнє обрізування реагує збільшенням розмірів і поліпшенням забарвлення яблук.
Плоди вище середнього розміру, одномірні, округло-конусоподібні, з доволі вузькою верхівкою, зеленувато-жовті, з оранжево-червоним штрихувато-розмитим рум'янком, що вкриває 60—70% поверхні. Шкірочка тонка, але щільна, гладенька, слабоблискуча м'якуш жовтий, дуже щільний, ламкий, соковитий, з приємним ароматом, відмінного кислувато-солодкого смаку.
Знімна стиглість настає наприкінці вересня — на початку жовтня. Достиглі плоди не осипаються. У холодильнику плоди зберігаються близько восьми місяців, не зазнаючи фізіологічних змін. До закінчення зберігання не втрачають соковитості, консистенції м'якуша і в'януть менше, ніж яблука Голден Делішеса.